Понеділок, 2025-06-30, 4:34 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Гаврилюк Тетяни Вікторівни

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків 1 клас

Бінарний урок української мови
2016-09-04, 4:02 PM

Укр. мова                                                Урок 3-4                                                     

Тема. Практичне ознайомлення зі словом, реченням. Бесіда на тему «Що я знаю про їжачка».  Правила користування письмовим приладдям. Положення ручки (олівця) в руці під час письма. Види ліній. Розфарбовування малюнків штрихами відповідної форми (прямими, півовальними).

 

Мета: формувати практичне уявлення про номінативну роль слова і про речення як засіб вираження думки; учити порівнювати слово і речення; учити добирати слова, близькі за значенням; розвивати організаційні, загальномовленнєві вміння і навички, мовлення дітей, збагачувати його новими словами; формувати дружні взаємини;

          ознайомити учнів із видами ліній, вчити орієнтуватися на сторінці зошита; продовжу­вати навчати дітей правильно сидіти під час письма, тримати ручку; закріпити знання правил розташування зошита на парті під час письма та малювання; повторити назви пальчиків; розвивати дрібну моторику; вчити працювати спільно, формувати позитивне ставлення до навчання; виховувати бережливе ставлення до письмового приладдя; любов до школи.

 

Обладнання: малюнок їжачка, миші, равлика, жука, гусені, жаби, цвіркуна.

 

                                                                             Хід уроку

  1. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок -

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у 1-А класі

Діти - просто молодці.

  1. Мовленнєва діяльність
    1. Відгадування загадки

- До нас на урок завітав гість. Хто це, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.

       Не кравець, а все життя

       З голками ходить.

                             (Їжак)

 

  1. Вивчення вірша про їжачка

       Петро Ребро
 

 Зажурився їжачок
Ой, журився їжачок, 
Що багато колючок 
На його свитині.
Не було б тих голочок –
Він катав би діточок 
День і ніч на спині!

                                 

  1.  Ознайомлення з поняттями слово і речення.

А) Відгадування загадок ( чим харчується їжачок)

*Хоч не олень – роги має,
І не птиця, а літає.
Чорний-чорний, а не крук,
Це малий, моторний ...
(Жук)

 

* Всюди їх влітку багато:

Діти крилатого тата.

Дірки прогризли в листочках,

Нищать плоди у садочках. (Гусінь)

* Господар по стежці повзе,

На собі хатинку везе.

Друзі кличуть його Павлик,

Звісно, це рогатий ...(Равлик)

 

*У зеленому жакеті
Галасує в очереті.
Хоч і плавати мастак,
І не риба, і не рак.
(Жаба)

 

* Невеличка та сіренька

 В норці мешкаю тихенько.

 Уночі по хаті – нир,

Я шукаю сало й сир. (Миша)

 

Їжачки в природі харчуються, в основному, комахами (жуки, гусениці, равлики, дощові черв'яки складають основу ежиного раціону). Не відмовляться дорослі їжаки і від мишок, пташенят, жаб, змій. Причому, змію можуть з'їсти повністю. Їм не страшна зміїна отрута.

 

Б) Складання речень про їжачка

В) Фізкультхвилинка

3. Підготовка руки до письма. Розфарбовування їжачка

4. Ознайомлення з видами ліній.

 

                                          Казка «Лінія-чарівниця»

    Це було дуже давно. Люди ще тільки вчилися бути людьми. І от якось один чоловік у дикому лісі по­бачив невідомого звіра. Він навіть не міг придумати йому назву. Зля­кався чоловік — треба попередити плем’я про загрозу! Прибіг він до гурту і почав руками махати, розка­зувати, кричати, стрибати, ричати. Але ніхто не розумів його. Тут він схопив палку і надряпав на землі щось схоже на того звіра, якого він бачив у лісі.

    І нарешті люди зрозуміли його. Схопили найцінніше і сховали­ся в печері.

Страшний звір прийшов на галявину, де чувся людський запах. Покрутився, погарчав — нема нікого. Раптом побачив на землі на­мальовану страшну потвору. Злякався страшний звір так, що на­віть шерсть дибки стала. Загорланив він від страху і втік.

     Ось так за допомогою ліній з’явилися перші зображення. Люди відразу зрозуміли, яку важливу роль у житті відіграє зображення. І з давніх часів почали оточувати себе малюнками, надписами, пор­третами, кресленнями — різними зображеннями.

      Лінії можуть бути короткими і довгими, товстими та вузькими, вони можуть утворювати чудернацькі візерунки та чудові орнамен­ти, зображення тварин, птахів, різних речей та предметів…

Лінії бувають різні.

(Учитель демонструє малюнки, на яких пунктирними, ламаними, кри­вими лініями зображено предмети)

 

  1. Фізкультхвилинка
  2. Письмо в зошиті 1і 2 рядка
  3. Перерва
  4. Робота за букварем (с.6)
    1. Бесіда за малюнком
    2. Складання речень за малюнком
  5. Фізкультхвилинка
  6. Письмо в зошиті 3 і 4 рядка
  7. Розвиток мовлення.

         9.1. Слухання казки

                                                     Як їжачок до зими готувався

В лісі жив Їжачок. Змайстрував він собі хатинку в дуплі старої липи. Тепло там, сухо.

Ось наступила осінь. Падають жовті листочки з дерев. Незабаром і зима прийде.

Почав Їжачок готуватися до зими. Пішов в ліс, наколов на свої голочки сухого листя. Приніс до своєї хатинки, розстелив його, стало ще тепліше.

Знову пішов в ліс Їжачок. Назбирав грушок, яблук, шипшини. Приніс на голочках в хатинку і склав у куточку.

Ще раз пішов Їжачок в ліс. Знайшов грибочки, висушив і теж склав в куточку.

Тепло і затишно Їжачкові, а одному так сумно. Захотілось йому знайти товариша. Пішов в ліс, зустрів Зайчика. Але не хоче зайчик іти в хатинку Їжачка. І сіра Мишка не хоче, і Ховрашок. Тому, що у них свої нірки є.

Зустрів Їжачок Цвіркуна. Сидить Цвіркун на стеблі, тремтить від холоду.

- Іди до мене жити! – запросив звірок його.

Пострибав Цвіркун до Їжачка. Взимку Їжачок Цвіркунові казки розповідав, а Цвіркун пісні співав.               

                                                                                                          (В. Сухомлинський)

9.2. Бесіда за змістом.

10. Підсумок уроку

Категорія: Конспекти уроків 1 клас | Додав: Вікторівна | Теги: реченням, Практичне ознайомлення зі словом
Переглядів: 564 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0