Тема. Число і цифра 7. Порівняння чисел в межах 7. Написання цифри 7. Склад числа 7. Складання і читання прикладів на додавання . Попереднє і наступне число. Порядкова лічба. Геометричне поняття: семикутник.
Мета: ввести поняття «сьомий»; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя; розвивати мислення; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати загально навчальні уміння і навички: мовлення, увагу, пам’ять, мислення; інтерес до предмета; виховувати якості, необхідні дітям для успішного навчання.
Оладнання: малюнки казкових героїв, бджіл, вуликів.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
- Щоб навчитись рахувати,
Добре думать, міркувати,
Будемо усі старанно
Математику вивчати.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Весела лічба
* Зайчик із городу в ліс
Моркву в кошику приніс,
Зручно всівся коло хати
І узявся рахувати:
Дві й одна. Одна і дві.
Виклав моркву на траві,
А сорока із гори
Загукала: «Буде» ( 3)
* Скачуть жабки:
– Ква-ква-ква!
Ой, яка м’яка трава!
Тут – три жабки, а там – дві.
Скільки разом їх в траві? ( 5)
* Каже мати – квочка:
– В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки? ( 6)
2. Гра « Полічи героїв казок» ( порядкова лічба)
- Скільки героїв казок завітали до нас на урок?
- Давайте порахуємо їх.
- Хто прийшов першим?
- Хто прийшов третім? П’ятим? Шостим? Восьмим? І т.д.
- Яким по порядку прийшов Буратіно? Кіт у чоботях? Колобок?
3. Повторення понять «наступне», «попереднє» число
— Назвіть число, попереднє до числа 3.
— Назвіть число, яке стоїть між числами 2 і 4.
— Назвіть число, наступне до числа 4.
— Назвіть число, попереднє до числа 6.
— Назвіть число, наступне до числа 3.
4. Гра «Засели бджілку у вулик»
На дошці прикріплені бджілки з прикладами та два вулики, на одному напис «> 3», а на другому « < 6» Учням потрібно розвязати приклад і порівняти відповідь із відповідним записом на вуликах.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Перегляд відео презентації « Число і цифра 7»
2. Пояснення вчителя «Склад числа 7» ( за допомогою набірного полотна)
VІ. Фізкультхвилинка
VІІ. Робота в зошиті (с.48-49)
1. Підготовка руки до письма. Домальовування білочки.
2. Письмо цифри 7 (1 і 2 рядок)
VІІІ. Знайомство із числом 7 у природі та житті людини.
Сім яскравих, кожен знає,
Кольорів веселка має.
Є сім нот, відомо всім.
Днів у тижні також сім.
— А ви можете їх назвати?
Послухайте віршик про сім днів тижня. Спробуйте запам’ятати їх назви по порядку.
В понеділок Хвеся-свинка
Мила у криниці спинку.
У вівторок — вушка й ротик,
А у середу — животик.
У четвер помила щічки,
Щоб було рожеве личко.
Потім, вже у п’ятницю,
Мила Хвеська ратиці.
А коли прийшла субота,
Знову їй була робота:
Накупила Хвеська мила,
Хвіст, а потім шию мила.
А в неділю, чиста дуже,
Вся купалася в калюжі!
— Смішно? Напевно, ви не так миєтесь! А дні тижня запам’ятали? Повторимо: понеділок, вівторок тощо.
ІХ Порівняння чисел в межах 7 ( На карточках)
Х. Складання і запис прикладів на додавання . (№4, 3, с.48)
ХІ. Ознайомлення з семикутником.
Х. Підсумок уроку. |