Понеділок, 2025-06-30, 12:22 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Гаврилюк Тетяни Вікторівни

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків 1 клас

Конспект уроку математики, 1 клас ( + презентація)
[ Викачати з сервера (526.5 Kb) ] 2016-11-25, 9:15 PM

Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 2. Складання і розв’язування задач. Віднімання за допомогою числового променя. Побудова відрізків заданої довжини.

 

Мета: ознайомити учнів з таблицею додавання й віднімання числа 2; формувати обчислювальну навичку табличного додавання й віднімання числа 2; вдосконалювати навички побудови відрізків заданої довжини та навички розв’язання задач на знаходження суми ; розвивати мислення учнів; виховувати інтерес до вивчення математики.

 

Обладнання.  Ілюстрації казкових героїв, ілюстрація замку 

          королеви Математики (у пазлах) , таблиці для усних обчислень, «Лісова галявина», картки з цифрами і математичними знаками.

Тип уроку.  Вивчення нового матеріалу.

 

                                                Хід уроку

І. Організаційна частина.

    Вчитель:

 - Продзвенів уже дзвінок,

   Розпочався наш урок.

   Сьогодні гості завітали до нас .

   Вас, шановні, вітає наш 1 клас.

Учні:

   Продзвенів уже урок,

   Починаємо урок,

   Працюватимем старанно,

   Щоб почути укінці,

   Що у 1-А класі

   Діти просто – молодці!

  

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

   -Сьогодні ми будемо вчитися  додавати і  віднімати число 2. Будем складати і розв’язувати задачі, а ще будувати відрізки заданої довжини.   

  

  - Сьогодні у нас незвичайний урок, урок-казка.

      Казка незвичайна – математична. Ми зможемо лише тоді її побачити, коли виконаємо математичні  завдання. 

 

  1. Розповідь учителя.

    Математика – цариця наук. Вона присутня всюди: в музиці, в природі, вдома і в     школі. І сьогодні ми помандруємо до королівства Математики. Шлях, яким ми будемо іти,  непростий. Перед королівством знаходиться казковий ліс. Нам потрібно  пройти через нього. Тут на нас чекає багато цікавих пригод. Ми зустрінемось із казковими героями, які принесуть нам математичні завдання  або

їм буде потрібна наша допомога. Після кожного виконаного завдання ми будемо на один крок ближче до замку королеви Математики і сладатимемо з пазлів замок.

    2. Математичні вузлики.

- Для того, щоб дізнатися з яким першим  казковим героєм ви зустрінетесь, потрібно розв’язати математичні вузлики. У кожній геометричній фігурі є числа з буквами. Розмістіть фігури так, щоб числа знаходились в порядку зростання. А тоді прочитайте зашифроване слов.

 

    1-З,   3-Й,   5- И    2-А, 4- Ч    6- К

 

  • То з яким казковим героєм ми зустрінемось? (Зайчик).
  • До якої природи належить заєць?Чому?

-А чи знаєте ви, що :

зайців можна зустріти в будь-якій країні на землі, так як вони живуть по всій земній кулі;

* під час дощу зайці підгинають вуха, щоб у них не потрапляла вода і вони не застудилися;

* зуби у зайців ростуть все життя. Вони стираються, коли зайці гризуть їжу,  але рости ніколи не припиняють;

 Зайчик – дуже спритна тварина . Він швидко втікає від хижаків, він навчився від них переховуватися. А сьогодні він вирішив зупинитися на нашій казковій галявині. Давайте ми йому доведемо, що ми теж багато чому уже навчилися.  

ІІI.  Актуалізація опорних знань

  1. Каліграфічна хвилинка
  • Яка перша літера в слові «Зайчик»?
  • А на яку цифру схожа друкована літера «зе»
  • Отже, на каліграфічній хвилинці ми писатимемо цифру 3.

(Письмо цифри 3. Перевірка написання цифр відбувається в парах. Сусіди по парті обмінюються зошитами , вибирають найкращу цифру й обводять її простим олівцем)

 2 .  Усна лічба. Гра «Збери урожай»

- Давайте допоможемо зайчику зібрати урожай моркви.    

          Отож,  із завданнями для першого казкового героя ми справилися. На дошці кріпимо пазл під номером 1.

   ІV.  Вивчення нового матеріалу

1. Перегляд відео «Таблиця додавання числа 2»

- Послухайте загадку і спробуйте відгадати, хто до нас знову  вийде з казкового лісу.

  Він живе далеко в хащах,-

  Мабуть там йому найкраще,

  Не боїться він нікого –

  Дуже гострі зуби в нього.  (Вовк).

- Хочу вам повідомити,що вовки ніколи не упускають шансу поїсти. Найчастіше, живучи в найсуворіших куточках планети, вовки поїдають своїх поранених або хворих родичів. Крім того, вовка, що врізався в капкан, мисливцям слід забрати якомога швидше, оскільки дуже великий ризик того, що інші вовки виявлять його і з’їдять.

- При народженні, вовченята мають блакитні очі, які, приблизно через вісім місяців стають жовтими;

  - Вовчик приніс нам флешку. Глянемо, що на ній записано.

2. Колективне складання таблиці віднімання числа 2.

- Вовчик хоче, щоб ми самостійно склали таблицю віднімання числа 2, використовуючи числовий промінь.

( Письмо в зошиті)

          Отож із завданнями від другого казкового героя ми справилися. На дошці кріпимо пазл під номером 2.

VI. Фізкультхвилинка

VII. Закріплення вивченого

  1. Складання і розв’язування задач.

  На лісовій галявині казковій

 З’явилась дівчинка у шапочці червоній

 Що за гостя, діти, це Дюймовочка?

 Ні, це відома всім……(Червона Шапочка)

 

  Коли Червона Шапочка іде лісом, то завжди співає і танцює. Але сьогодні   не хочеться їй бігати і стрибати. У неї захворіла мама. Вона   прийшла на лісову галявину, щоб назбирати суниць. Адже варення із суниць – найкращі ліки від застуди. Давайте полічимо скільки  назбирала  Червона Шапочка суничок.

 Вел. – 6

 Малі – 2.

 А разом - ?

- По дорозі додому Червона шапочка побачила гарні квіти.

  Дзвіночки – 5

  Кульбабка – 2

  Скільки квіток побачила?

- Над квітами літали метелики

  Жовті – 2

  Фіолетові – 6

  Скільки разом?

- Молодці, правильно розв’язали всі задачки. Отримуєте пазл № 3.

 

  1. Розв’язування математичних головоломок ( Презентація. Гра "Так чи ні")

Ось з чарівного лісу виходить лисичка. Вона дуже стурбована. Їй у лісовій школі дали математичне завдання, але вона з ним не може впоратися. Давайте їй допоможемо.

 

  • Правильно розв’язали головоломки. Тому я вивішую ще один пазл. Пазл  № 4.
  • Який вірш ви знаєте про лисичку?

Три лисички, три сестрички,

Миють лапки, миють личка.

Не виводить тато лис

Їх невмитими у ліс.

- Який звук найчастіше зустрічається у цьому вірші? Він голосний чи приголосний?

 

  1. Зустріч з їжачком.

3.1. Креслення відрізків заданої довжини.

3.2. Гра « Чарівники» ( складання прикладів дітьми)

(У кожної дитини є картка з цифрою або математичними знаками «+»,  «-», «=». Вчитель говорить приклад, а дітям потрібно скласти приклад)

- Один доданок 3, інший – 2, яка сума?

- Сума чисел 5 і 2

- Різниця чисел 10 і 2

- Зменшуване 8, від’ємник 2, яка різниця? ( і  т.п.)

- Молодці. Ось і отримали ми останній пазл.  Пазл №5.

4. Самостійна робота (Карточки « Додавання і віднімання 2»)

       

VIII. Підсумок уроку.

Гра «Квітка настрою».

  • Що вам найбільше сподобалось на уроці?
  • Що вразило?
  • Хто із казкових героїв приніс найцікавіші завдання?

 Сьогодні за урок ви усі одержите квіточки. Якщо урок вам сподобався, то намалюйте на ній веселе обличчя, а якщо ні – то сумне.

                                                   

Категорія: Конспекти уроків 1 клас | Додав: Вікторівна | Теги: презентація Складання таблиць додав
Переглядів: 1341 | Завантажень: 108 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0