Тема. Середнє поєднання літери а з іншими буквами. Письмо з’єднань. Закріплення знань. Переведення друкованої букви в рукописну. Складання словосполучень, речень.
Мета: закріпити вивчену букву а, продовжувати вчити складати і моделювати речення, збагачувати словниковий запас учнів, учити поєднувати літеру а з іншими буквами, писати з’єднання, переводити друковану букву в рукописну, розвивати фонематичний слух, зорову пам’ять, дрібні м’язи рук, пізнавальний інтерес, виховувати працьовитість, наполегливість.
Обладнання: іграшковий мікрофон, сюжетні малюнки
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- Гра « Впіймай букву а»
Учитель називає слова, учні плескають у долоні, якщо чують у слові літеру а.
- Повторення вивчених віршів про літеру а
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовка руки до письма.
Розфарбвування антилопи в зошиті
2. СМС: «Що я знаю про антилопу»
Більшість диких чотирирогих антилоп зустрічаються в Індії. Вони, як правило, живу в районах зі значним рослинним покривом з високих трав або густим підліском, і близько до джерела води. Як правило, вони тримаються подалі від людини та населених районів. На чотиирогу антилопу полюють тигр, леопард
Відмінною особливістю антилопи є наявність чотирьох рогів. Ростуть роги тільки у самців, одна пара між вухами і друга пара на лобі. Перша пара рогів з'являються всього через кілька місяців після народження, інша росте після 10-14 місяців. Роги ніколи не линяють, хоча вони можуть бути пошкоджені під час боїв. Не всі дорослі самці мають роги; у деяких особин, передня пара рогів відсутня або представлена лише невеликими горбиками. Задня пара рогів досягає 7-10 см завдовжки, в той час як передня пара, як правило, менша — лише 2-5 см.
3. Звукове моделювання слова «антилопа»
4. Письмо з’єднань.
5. Робота за букварем (с.23)
а) Добір слів із літерою а на початку, в середині та в кінці слів.
б) Складання словосполучень.
6. ПЕРЕРВА
7. Робота за сюжетним малюнком.
Учні називають слова, у вимові яких є літера а
8. Робота в зошиті. Письмо з’єднань.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА УРОЦІ
1. Моделювання речень.
Складання речень, у яких слова мають букву а.
2. Гра “Докажи слово»
Учитель називає 1склад слова, а учні продовжують.
- Ма-…, па-, за-…, ка-…, ла-… і т.д.
3. Гра « Тваринка з «А»
Учні називають тварини, в назвах яких є літера а
4. Мовна розминка “Щоб ротик був слухняний”.
А — в алфавіті — найперша!
А — в алфавіті — найлегша!
А іще ця буква А,
І дзвінка, і голосна.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ . Вправа «Інтерв’ю»
|