Тема. Звук [у], буква «у» . Виділення звука [у] на початку, в середині, кінці слова. Зіставлення звуків і літер. Верхнє поєднання літери «у» з іншими буквами. Письмо з’єднань. Закріплення знань. Переведення друкованої букви в рукописну.
Мета: продовжити роботу над вивченням букви «у»; вчити виділяти звук на початку, в середині, кінці слова, знаходити спільне й відмінне у друкованих і рукописних буквах, вправляти у звуко- складовому аналізі слів; розвивати увагу, вміння поєднувати букву з іншими буквами; виховувати любов до тварин; старанність під час письма.
Обладнання: ілюстрації.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Поетична хвилинка.
– Послухайте вірш і скажіть, які слова у ньому мають звук [у].
Уранці йдуть учитись учні.
Учителька у школі жде.
Улянці нашій аж незручно,
Чому ж вона туди не йде.
– Якими звуками починаються перші слова у віршику? Згадайте, якою буквою позначають звук [у].
– Що відомо вам із попереднього уроку про букву у? (Позначає голосний звук; може стояти на початку, в середині, у кінці слова; може виступати як окреме слово.)
- Гра « Впіймай букву» у»
Учитель називає слова, учні плескають у долоні, якщо чують у слові літеру а.
- Повторення вивченого вірша на попередньому уроці.
Скажи, горобчику, чому
ти так боїшся букву «у»?
Тобі зізнаюся я татку,
Ця буква схода на рогатку.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовка руки до письма.
Розфарбвування удава в зошиті
- СМС: «Що я знаю про удава»
Інформація для вчителя:
Удави належать до неотруйних змій. Характерний спосіб полювання і убивання здобичі: нападаючи на різних ссавців та інших хребетних, удав упивається в жертву зубами і одночасно душить її, обвиваючи її тіло кільцями свого тіла. До цієї родини відносяться найбільші змії, що досягають 10-метрової довжини, — сітчастий пітон і анаконда . Представники родини поширені в Америці, Африці, Південній Європі, Азії та на деяких островах Океанії. Зазвичай самці середнього розміру, тоді як самиці набагато більші.
3. Звукове моделювання слова «удав»
4.Фізкультхвилинка
5. Письмо з’єднань
6. Переведення друкованої букви в рукописну.
8. Гра “Збери урожай»
На дошці вивішені малюнки овочів і фруктів, а також малюнок кошика. Учні повинні зібрати урожай слів, у яких є звук «У»
(Капуста, кавун, гарбуз, буряк, аґрус, груша, яблуко)
9. Гра « Розсади слова у вагони»
- Дітки, уявіть, що ми їдемо потягом із села, де збирали урожай, до міста. Потяг має три вагони. В першому вагоні їдуть діти, що сидять за партами першого ряду, в другому - діти, що сидять за партами другого ряду і в третьому вагоні - діти, що сидять за партами третього ряду. Вам потрібно розсадити поруч себе різні слова. Слова, які починаються на «У» «сидітимуть» в першому вагоні, слова, в яких «у» знаходиться в середині, «сидітимуть» у другому вагоні, а слова, що закінчуються «У» - «їхатимуть» в останньому вагоні. Якщо слово повинно бути в першому вагоні, то учні, які їдуть в цьому вагоні повинні плескати в долоні, а інші учні сидять тихо.
Слова: увага, малюю, автобус, удар, Україна, страус, українка, пишу, курка, українець, указка, люблю, знаю, Уляна, зозуля, журавель, Устим, клоун,Умань, думаю, канікули.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ . Вправа «Інтерв’ю» |