Тема. Звук [о], буква «о». Звуковий аналіз слів зі звуком [о]. Побудова звукової схеми слів. Письмо елементів малої та великої літери «о». СМС: «Про тварин. Олень»
Мета: ознайомити учнів із буквою о, її назвою та звуковим значенням, закріплювати вміння виконувати звуко-складовий аналіз слів, виділяти звук [о] у словах і складах, вчити писати елементи і велику та малу літеру у; розвивати зв’язне мовлення, дрібні м’язи руки, фонематичний слух; виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп'ята.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Фронтальне опитування.
– Які букви вчили на попередніх уроках? Який звук позначає буква «а», «у»?
2. Гра «Збери яблука»
- Дітки, до нас на урок завітав їжачок. Він для вас приніс яблучка. Але розсипав їх. Давайте допоможемо зібрати їх у два кошики. Зелені яблучка зберемо у кошик з літерою «у», а червоні – у кошик з літерою «а», при цьому, будемо називати слова, в яких є дані букви.
3. Повторення вивчених віршів на попередніх уроках.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми і мети уроку.
2. Ознайомлення із звуком о. Перегляд відео презентації « Звук [о], позначення його буквами «О,о». Нова школа »
3. Розвиток мовлення. Вивчення вірша.
Буква «О» така-от кругла,
Хто не бачив, подивись:
Наче сонце, наче бублик,
Мов обручик, - хоч котись!
3. Ознайомлення з буквою. Перегляд відео презентації « Письмо великої і малої букви «о». Віртуальна школа»
4. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Підготовка руки до письма.
А) штрихування букви
Б) СМС: «Про тварин. Олень»
- Наш гість приніс не лише яблука, а й лист. Зараз я його вам прочитаю.
Любі друзі! Хочу розповісти вам про тваринку, яка живе у моєму лісі, щоб ви більше знали про лісових жителів. Розповім вам про оленя.
Рідними місцями оленів служать світлі ліси, в основному широколистяні, лісисті острови, і навіть темнохвойні ліси
В сильну спеку олені лізуть в воду. Пасуться вони не безперервно, а чергують харчування з відпочинком, влаштовуючи лежанки в траві, часто на узліссях. Зимою вони трохи розгрібають сніг і притоптують, підминають – виходить тепла ямка.
Олені їдять головним чином траву, листя і пагони, гриби, лишайники. Можуть їсти навіть отруйні рослини. Хвою олені їсти не можуть, тому коли голод заставляє їх це робити, нерідко гинуть від запалення шлунку.
Новонароджене оленя перші 2-3 дні слабе і стає на ноги тільки для того, щоб посмоктати маму. Мама в цей час тримається в стороні, відволікаючи хижаків, і годує теля. На 5-7 день оленя ходить за мамою, хоча ще нетвердо тримається на ногах. Двотижневі оленята вже добре бігають, а місячні не відстають від дорослих. Траву вони починають їсти в місячному віці, але смокчуть материнське молоко до осені. Молоді тримаються біля матері 1,5-2,5 роки.
В) домальовування удава.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
6. Письмо елементів малої літери «о»
7. Письмо елементів малої літери «о»
8. Робота за букварем (с.26)
а) Добір слів із літерою на початку, в середині та в кінці слів.
б) Читання букв.
9. ПЕРЕРВА
10. Робота за сюжетним малюнком.
Учні називають слова, які починаються звуком у.
11. Робота в зошиті.
А) Письмо елементів великої букви «О»
Б) Письмо великої букви «О»
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА УРОЦІ
1. Робота над реченням.
Складання речень, у яких деякі слова починаються з букви «о» Поширення речень.
2. Гра “Злови звук у слові”.
Учитель називає слова зі звуком [о] та без них. Діти оплесками ловлять слова із цим звуком.
3. Звуковий аналіз слів «огірок», « молоко», «осінь»
5. . Гра «На що схожа літера «о»
- Дітки, давайте розкажемо нашому їжачку на що схожа буква «о»
(бублик, сонце, колесо, кругле дзеркало, лимон, обруч, диск, овал….)
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
– Із якою літерою ви ознайомилися на уроці? Який звук вона позначає?
– Назвіть кілька слів із літерою «о» |