Тема. Звук [о], буква «о» . Середнє поєднання літери «о» з іншими буквами. Письмо з’єднань. Складання розповіді за малюнком підручника. Закріплення знань. Переведення друкованої букви в рукописну.
Мета: закріпити букву «о», вчити складати розповідь за малюнком, поєднувати букву «о» з іншими буквами, переводити друковану букву в рукописну; розвивати зв’язне мовлення, дрібну моторику руки; розвивати спостережливість, увагу.
Обладнання: ілюстрації, малюнки тварин, овочів, фруктів, корзинки.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Поетична хвилинка.
– Послухайте вірш і скажіть, які слова у ньому мають звук [о].
Ось гляньте: з оленятком олень
у зоопарку нашім є.
Окрайчик хліба тато Олин
із-за загорожі їм дає.
– Звук «О» голосний чи приголосний? Чому?
- Гра « Впіймай тварину з «о»
Учитель показує малюнки тварин, учні плескають у долоні, якщо у назві тварини є звук «о»
- Повторення вивченого вірша на попередньому уроці.
Буква «О» така-от кругла,
Хто не бачив, подивись:
Наче сонце, наче бублик,
Мов обручик, - хоч котись!
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Підготовка руки до письма.
Розфарбвування оленя в зошиті
- СМС: «Що я знаю про оленя»
- Минулого уроку їжачок розповів вам про оленя. Де живуть олені?
- Чим вони харчуються?
- Що можете розказати про маленьких оленят?
3. Звукове моделювання слова «олень»
4.Фізкультхвилинка
5. Письмо з’єднань «оо» та «Оо»
6. Гімнастика для пальчиків
7. . Письмо з’єднань «оу» та «уо»
8.ПЕРЕРВА
9. Складання розповіді за малюнком букваря (с.27)
- Кого ви бачите на малюнку?
- Що зображено на малюнку?
- Хто везе Осінь?
- Який настрій у Осені?
- Як ви думаєте, чому Осінь така весела?
- Як змінює осінь дерева? Трави?
- Що роблять птахи восени?
- Що приносить Осінь людям?
- Що відбувається з неживою природою восени?
- Чи можна назвати Осінь чарівницею? Чому?
Зразок розповіді. Ось і приїхала до нас осінь. Її ще називають золотою.
Довкола усе змінилося. Осінь, мов художниця, розмалювала дерева в жовто-червоний колір. Листя поволі опадає на землю. Трава висохла, стала темно-зеленою, де-не-де коричневою. Птахи відлетіли в теплі краї, не чути їхнього голосного співу. Горобці злітаються на червону горобину та калину.
Людям осінь принесла щедрий урожай. У садах і городах доспіли овочі і фрукти.
Осінь можна назвати чарівницею.
10. Гра « Збери урожай»
На дошці вивішені малюнки овочів і фруктів, а також малюнок кошика . Учні збирають у корзину овочі і фрукти, в назвах яких є «о»
( огірок, картопля, помідори, морква, квасоля, яблука)
11. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНК
12. Письмо з’єднань «ол», «ао»
13. Переведення друкованої букви в рукописну.
14. Відгадування загадок. Звуковий аналіз слів-відгадок
Що у нашому городі
Стає першим у пригоді?
Виростає щодоби,
Як у лісі ті гриби?
(Огірок)
Довгі палички,
Кругленькі –
Сині, жовті,
Червоненькі,
На папері походили,
Кольори свої лишили…
Звуться палички оці
Кольорові…
(Олівці)
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ .
- Вправа «Інтерв’ю»
- Самооцінка
|