Тема. Звук [и], буква «и». Верхнє поєднання літери «и» з іншими буквами. Письмо з’єднань. Складання речень. Закріплення знань. Переведення друкованої букви в рукописну.
Мета: закріпити букву «и», вчити складати речення, поєднувати букву «и» з іншими буквами, переводити друковану букву в рукописну; розвивати зв’язне мовлення, дрібну моторику руки; розвивати спостережливість, увагу.
Обладнання: ілюстрації, малюнки тварин
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Поетична хвилинка.
– Послухайте вірш і скажіть, які слова у ньому мають звук [и].
Три лисички, три сестрички
миють лапки, миють личка.
Не виводить тато-лис
Їх невмитими у ліс.
– Звук «и» голосний чи приголосний?
- Гра « Впіймай тварину з «и»
Учитель показує малюнки тварин, учні плескають у долоні, якщо у назві тварини є звук «и»
- Повторення вивченого вірша на попередньому уроці.
И блукає дуже близько.
І співає дуже низько.
Ти тихенько підійди —
І скажи їй: "Букво И,
Подивися, як розквітли
Наші ниви і сади!»
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Підготовка руки до письма.
Розфарбвування індика в зошиті
- СМС: «Що я знаю про свійських птахів»
- Яких ви знаєте свійських птахів?
- Що можете розповісти про них?
3. Звукове моделювання слова «індик»
4.Фізкультхвилинка
5. Письмо з’єднань «ии» та «Ии»
6. Гімнастика для пальчиків
7. . Письмо з’єднань «аиу»
8.ПЕРЕРВА
9. Складання речень за малюнками букваря (с.29)
- Кого ви бачите на малюнку?
- Що зображено на малюнку?
- Яка пора року зображена на двох малюнках? Чому ви так думаєте?
- Що роблять хлопчики на першому малюнку?
- Що робить чоловік?
- Чи холодна вода у річці? Чому?
- Складіть речення за другим малюнком у підручнику.
10. Читання букв «а, о, у, и»
Учитель показує букви, а учні читають їх.
11. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
12. Письмо з’єднань «ои», «ио»
13. Переведення друкованої букви в рукописну.
14. Відгадування загадок. Звуковий аналіз слів-відгадок
І червона, й соковита,
Та гірка вона все літо.
Припече мороз – вона
Стала добра й смачна.
(Калина)
Сидить баба серед літа, в сто сорочок одіта.
(Цибуля)
Є шапка, але немає голови; є нога, але без черевика.
(Гриб)
15. Вивчення вірша
Три лисички, три сестрички
миють лапки, миють личка.
Не виводить тато-лис
Їх невмитими у ліс.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ .
- Вправа «Інтерв’ю»
- Самооцінка
|