Тема. Звук [м], буква «ем». Читання прямих складів. Звукове моделювання . Письмо елементів малої та великої літери «ем». СМС: «Про тварин. Миша»
Мета: ознайомити учнів із буквою «ем» та її звуковим значенням, вчити читати прямі склади, закріплювати вміння виконувати звуковий аналіз слів, виділяти звук [м] у словах і складах, вчити писати елементи і велику та малу літеру «ем»; розвивати зв’язне мовлення, дрібні м’язи руки, фонематичний слух; виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин
Обладнання: сюжетний малюнок, мультимедійні презентації.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо!
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Фронтальне опитування.
– Які букви вчили на попередніх уроках? Який звук позначає буква «а», «у», «о», «и»?
2. Гра «Хто більше»
Учнів об’єднують у три команди – по рядах. Перша команда називає слова, які починаються літерою «а», друга – літерою «о», третя – літерою «у»
3. Повторення вивчених віршів на попередніх уроках.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Повідомлення теми і мети уроку.
- Послухайте вірш і скажіть, який звук ви чуєте найчастіше.
Мила Міла мишку милом,
Міла мило упустила.
Упустила Міла мило,
Мишку милом не домила.
- Отже, сьогодні ми вивчатимем літеру «ем»
2. Ознайомлення з новою буквою . Перегляд відео презентації « Звук [м], позначення його буквами «М,м». Нова школа »
3. . Підготовка руки до письма.
А) штрихування букви
Б) СМС: «Про мишей»
Інформація для вчителя:
Слово «миша» утворено від стародавнього слова «муш», що перекладається як «злодій».
Миші дуже плідні. Самки здатні народжувати 3-6 разів на рік, приносячи 3-10 мишенят за раз. Через те, що мишами харчується величезна кількість хижаків, тривалість їх життя в дикій природі складає всього 6-9 місяців. У неволі ж миші можуть доживати і до 4-5 років.
Нині в природі існує багато видів мишей: від диких — до тих, які давно вже стали домашніми улюбленцями.
Чомусь, усі звикли думати, що миші обожнюють сир, та, чесно кажучи, він не викликає у гризунів такого великого захоплення. Найкращий корм для пухнастих звірят — зерно, шоколад, масло тощо. А міф про неймовірну любов до сиру виник, мабуть, через те, що раніше господині залишали його в доступних місцях на кухні, чи в коморі. Тож і ласували ним миші — не залишатися ж голодними.
В) домальовування мишки
4. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Ознайомлення з буквою. Перегляд відео презентації « Письмо великої і малої букви «ем». Віртуальна школа»
6. Письмо елементів малої літери «и»
7. Письмо елементів малої літери «и»
8. ПЕРЕРВА
9. Робота за сюжетним малюнком.
Учні називають слова, в яких є літера «м»
10. Розвиток мовлення. Вивчення скоромовки.
Мила Міла мишку милом,
Міла мило упустила.
Упустила Міла мило,
Мишку милом не домила.
11. Робота в зошиті.
А) Письмо елементів великої букви «М»
Б) Письмо великої букви «М»
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА УРОЦІ
1. Робота за букварем(с.30)
А) Читання відкритих і закритих складів
Б) Читання слів і речення.
2.Гра «Докажи слово»
Вчитель називає початок слова, а учні продовжують.
- Ма-…(Марина, мавпа, мама, Марта, малина, мак, манка….)
- Мо-…(молоко, морозиво, мокро, мова, молодий….)
- Ми-… ( Мило, миша, мир, миска,…)
3. Звуковий аналіз слів «Мило», «мак».
- Відгадування загадок, визначення місця літери и у відгадках.
З молока його зробили,
Та ретельно остудили.
Нам здається, що в жару
Його б з’їли по відру. (Морозиво)
Ліс обійшов, поїв весь мед,
В барлогу ліг і спить…
А мед він любить, не секрет,
На те він і …
(Ведмідь)
Хто це землю вигортає,
Мов купини навертає?
То підземний хід
Риє, риє…
(Кріт)
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
– Із якою літерою ви ознайомилися на уроці? Який звук вона позначає?
– Назвіть кілька слів із літерою «м»
- Яку скоромовку вивчили? Розкажіть. |