Понеділок, 2025-06-30, 12:31 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Гаврилюк Тетяни Вікторівни

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків 1 клас

Конспект уроку української мови, 1 клас
[ Викачати з сервера (39.5 Kb) ] 2016-11-12, 1:41 PM

Тема. Читання прямих складів. Словникова робота. Робота з дитячою книгою. Українська народна казка «Лисиця і журавель»

Мета.  Формувати вміння читати прямі склади з літерою «ем», працювати з дитячою книгою,  розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати бажання читати книги.

Обдаднання: Малюнок журавля та лисички, склади .

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Дзвоник всім  нам дав наказ:

До роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно -

Хай мине час недаремно.

 

  1. Актуалізація опорних знань.

2.1. Читання прямих складыв з літерою «ем»

  1. Відгадування загадок
  • До нас завітали казкові герої. Хто це – відгадайте.

В лісі молодиця гуляє

На всі боки поглядає.

 На ній шубка дорога

Вся горить, мов золота.

Хвіст пухнастий і м’який.

Що за звір такий? (Лисиця)

 

  • Що ви можете розказати про лисичку? ( Вчитель прикріплює малюнок лисички до дошки)

Довгі ноги, довгий ніс.

Прилетів — обід приніс:

 Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Журавель)

  • А що вам відомо про журавлів? ( Вчитель прикріплює малюнок журавля до дошки)

Цікаві факти про журавля

* Родина журавлів — Північна Америка.

* Журавлі поширені по всіх країнам, крім Південної Америки і Антарктиди.

* У Японії, Китаї та у В’єтнамі журавлі є символом довголіття.

*  Існує повір’я: розорення гнізда або вбивство журавля принесе нещастя.

* У Японії є прикмета, той хто складе тисячу паперових    журавликів, матиме гарне здоров’я.

 * Паперові журавлики є символом миру.

  1. Читання прямих складів
  • Лисичка та журавель прийшли до вас не з порожніми руками. Вони знають, що ви вчитеся читати. От вони принесли вам склади і хочуть почути як ви вмієте їх читати. ( Вчитель між малюнками казкових героїв прикріплює таблицю складів ма, мо, му, ми. Учні читають разом, по одному)
  1. Оголошення теми і мети уроку.
  • Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з українською народною казкою «Лисичка та журавель»

4. Читання казки вчителем. Пояснення незрозумілих учням слів.

                                    Лисичка  та журавель

На болоті в очереті на купині жив журавель, а трохи віддалік жила лисиця. Якось лисиця запросила журавля до себе в гості:

—  Приходь, куме, до мене в гості.

Лисиця наварила молочної каші, розмазала її по тарілці і дожи­дає гостя. Прийшов журавель, вона й заходилась його пригощати:

—  їж, їж, куме, не бійся, будь як дома.

Журавель нахилив голову до тарілки, довбав, довбав носом по тарілці, у рот жодної крихти не попало. А лисиця швиденько язи­ком лизь-лизь і живо спорожнила тарілку. Потім каже журавлеві:

  • Не гнівайся, куме, більше нічим пригощати. Журавель їй відповідає:
  • Дякую, кумасю! Приходь же завтра до мене.
  • Добре, добре, прийду.

Журавель знайшов глечик з вузеньким горлом, поклав туди ри­сової каші з маслом і став дожидати гостю. Дивиться — мчиться лисиця.

Почали вони обідать. Журавель раз по раз устромляв дзьоба в глечик і ковтав кашу. А лисиця вертілась біля глечика і тільки облизувалась, а каші дістать не могла.А журавель клює та й клює, аж поки всю кашу з'їв, а тоді й каже:

—Вибачай, кумонько, більше пригощати нічим.

Розсердилася дуже лисиця: думала на цілий тиждень наїстися, а пішла, облизня піймавши.

З того часу дружба між журавлем і лисицею розсохлась. Лисиця утекла в ліс і вже більше з журавлем не зустрічалась.

5. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

6. Бесіда за змістом прочитаного.

- Де жив журавель?

- А лисичка?

- Що лисичка зварила для журавля?

  • Яку посудину вибрала лисичка для частування гостя?
  • Як ви думаєте, чому?
  • Уявіть себе на місці журавлика, як він почувався в гостях у лисички? (Ображено, негостинно)
  • Як відреагував журавлик на лисиччине частування?
  • Що зварив журавель для лисички?
  • Яку посудину обрав журавлик?  Чому?
  • Як відреагувала лисичка на журавлине частування?
  • Чому вона не змогла приховати свого обурення?
  • Чи приятелюють від того часу лисичка з журавлем? Чому?
  • Від чого застерігає народ у цій казці?

 

  1. Перегляд мультфільму «Лисичка та журавель»
  2. Переказ казки учнями з допомогою вчителя.
  3. Складання казки « Лисичка та журавель» на новий лад.
  4. Підсумок уроку.

 

Категорія: Конспекти уроків 1 клас | Додав: Вікторівна | Теги: Читання прямих складів.Робота з дит
Переглядів: 843 | Завантажень: 35 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0