Понеділок, 2025-06-30, 4:31 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Гаврилюк Тетяни Вікторівни

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків 1 клас

Перший урок у першому класі
[ Викачати з сервера (1.95 Mb) ] 2016-08-10, 7:24 PM

Тема: «День народження класу»

Мета: Дати першокласникам уявлення про школу, формувати в них інтерес до знань, прагнення їх здобувати;  розвивати пам’ять,  мислення,  бажання  працювати творчо; збагачувати  словниковий запас; сприяти вихованню любові до школи, як до рідної домівки ; виховувати любов до навчання, друзів, повагу до старших.

Обладнання. Плакат до свята Першого дзвоника, ілюстративний матеріал про школу, паперові квіти по кількості учнів класу, малюнки порося, зайчики, мишки, малюнки- відгадки до загадок , малюнки до математичних задач.

                                                               Хід уроку

1. Привітання. 

                     Ранок розпочавсь цікаво,

                            Світить сонечко ласкаво,

                    В календарик заглядає

                            І від посмішки аж сяє.

                            Знає сонце гомінливе -

                            День сьогодні особливий!

- Яке ж сьогодні число, місяць ?  А рік?(Вивішую у хмарках 1 вересня)

- А чому ви посміхаєтесь? Зараз спробую відгадати, чому ви веселі та радісні . Якщо відгадаю, плесніть у долоні, домовились?

- У вас сьогодні день народження?

- Ви виграли приз в лотерею?

- Ви повернулися з космічної подорожі?

- У вас є новий портфель?

- Вам купили шкільну форму?

- Ви стали школярами?

-         Ось чим особливий сьогоднішній день, ось чому усмішки сяють на ваших обличчях!!!

Я від щирого серця вітаю вас, діти з цим святковим днем, коли вперше шкільний дзвінок покликав вас на урок.

    А для нашої школи цей день особливий ще й тим, що поповнилася наша шкільна родина новими учнями. І я гордо можу сказати, що 1 вересня – це не лише День Знань, а й день народження нашого класу. Хто знає, як називається наш клас? (1-А).

 

2  Знайомство. 

- В нашому класі буде навчатися _____учнів. Раніше ви ходили у різні дитячі садочки, хтось готувався до школи  вдома і ви, мабуть, не знайомі один одному. Тому прийшов час познайомитися.  Я буду роздавати вам іменовані квіти, а ви підіймайте руку, почувши своє ім'я

 

- Ось тепер народилася наша шкільна сім׳я.

Давайте складемо « Правила життя в нашій родині».

* Щоб наша родина була доброю, потрібно…( не сваритись, не битись).

* Щоб вона була розумною, потрібно -…(гарно вчитися, багато читати).

* Щоб вона була щедрою, -…(ділитися, допомагати).

* Щоб була веселою,…(посміхатися, радіти).

Отже, «загадаємо» жити дружно, гарно вчитися, більше посміхатися. А щоб  ці бажання здійснилися , скажемо такі слова:

         Ми усі  - одна сім’я,

         Неповторні – ти і я,

         Будемо усі дружити,

         У мирі і злагоді жити.

 

3. Гра «Я - не я»

А тепер продовжим грати –

Треба вам відповідати: «Я – не я!»

    Рано вранці хто піднявся?

    А хто сонечку посміхався?

    Не хотів хто одягатись?

    А зарядку хто робив?

    Свої ручки хто не мив?

    Добре з ранку готувався. Хто?

    А ще й досі не вмивався. Хто?

    Хто здоровим хоче стати?

    А знання хто хоче мати?

 

4. Зустріч із зайчиком

 

- Оскільки ми сьогодні святкуємо день народження нашого класу, то звісно ж, до нас завітають гості.  Хто ж буде першою гостею, дізнаєтеся, відгадавши загадку.

Не ходжу я, а стрибаю,

Бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання

Перегнав би я коня.

Я страшенний боягуз,

Всіх на світі я боюсь. (Зайчик)

 

- Наш гість прийшов  не з пустими руками, вона принесла нам подарунок.  Давайте подивимося, що ж нам приготув зайчик( На кленових жовтих листочках написані запитання:

- Яка зараз пора року?

- Коли можна кататися на санчатах взимку чи влітку?

- Скільки колес  у машини?

- Скільки вогників у світлофора?

- Скільки оченят у ляльки?

-  Що роблять ложкою?

- Що роблять олівцем?

- А скільки б ви намалювали сонечок на небі?

- Як називається місто ( село) в якому ви живете?

- Як називається наша країна?

- Як називається головне місто нашої країни?

 

  • Україна, Батьківщина, Вітчизна, рідний край... Ці слова дорогі кожній людині нашої країни. Мама, яка дала нам життя, земля, на якій ми живемо, хліб, який ми споживаємо... Без цього неможливо жити. І серед найзаповітнішого є в людини Батьківщина. Кожна людина найбільше любить той край, де народилася й живе. Кожен пишається своєю рідною землею і завжди хоче сказати про неї найкраще.

 

Дітки, наша Україна дуже красива, багата на родючі землі, на корисні копалини. У нашій країні живе багато талановитих людей, які роблять все, щоб прославити нашу Батьківщину на весь світ.

І наша гостя принесла вам у подарунок невеличкий, але дуже цікавий мультик про нашу країну. Перегляньте його і скажите, що нового, невідомого для вас раніше, ви дізналися ( Перегляд мультфільму «Це наше і це твоє»)

 

  • Гарний подарунок зробив вам  зайчик? То що нового ви дізналися з мультфільму?

 

5. Зустріч із поросятком

- Хто ще завітав до нас на свято? Відгадайте.

Рожевеньке та жирненьке,

Наче діжечка, кругленьке.

Є на рильці п’ятачак,

Замість хвостика – гачок. (Поросятко)

 

- Що ж нам принело поросятко? ( На великому аркуші паперу написані слова: співати, читати, крутитися, мислити, дружити, вередувати, сердитися, гратися, радіти, допомагати, рахувати, ображати, фантазувати, спілкуватися, писати і т.п.)

- Нам потрібно вибрати зі списку, що ж ми будемо робити в школі. А що не потрібно робити у школі, те ми будемо викреслювати (Вчитель читає слова, учні по-черзі викреслюють непотрібне)

 

6. Зустріч з мишкою

- А ще до нас завітала мишка. Для вас вона приготувала загадки. Відгадки до них у вас на партах.  ( Учитель читає загадки, учні відгадують, у кого на парті є потрібна відгадка, той приклеює малюнок біля портфеля на дошці)

 

-         Розгадавши ці загадки, ви дізнаєтесь, які речі необхідні нам для уроків.

 

           1. Цю найпершу в школі книжку

Знає будь-який школяр,

            До усіх книжок доріжку

Прокладає наш… (Буквар)

 

2.Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець?

Це звичайно… (олівець)

3.То в клітинку, то в лінійку,

Написати тут зумій-но!

І намалювати дещо зможеш,

Називаюся я … (зошит)

4. Виводить букви і слова

Ота цікава штучка.

В руці виблискує здаля

Нова, гарненька… (ручка)

5. Дерев’яний та довгенький,
хвостик в нього є маленький.
Як у фарби хвіст мочає —
все довкола розцвітає. 
(Пензлик)

6. Пензлик, аркуш та вода…
Де ж малюнок? От біда!
Що іще забув я взяти,
Щоб пейзаж намалювати?
(Фарби)

7. У портфелі є хатинка —
ручки там живуть, резинка,
клей, лінійка, кутники? —
школярів помічники. 
(Пенал)

8. Водить дружбу з олівцями,

Зошитами, папірцями.

 На малюнку щось не те?

 Вмить вона його зітре!

(Гумка)
 

9. Всім про все вона розкаже
І малюночки покаже.
Усіх розуму навчить,
Хоч сама завжди мовчить.
(Книга)

 

10. Порахує сантиметри,

А як треба – міліметри!

 Рівно лінії проводить,

З олівцем за ручку ходить.

( Лінійка)

 

11. Розклад добре знаю я

 І домашнє завдання.

 На сторіночках – оцінки

Кожного шкільного дня!  (Щоденник)

- Отже, _________повідомив вам,які речі потрібно брати для навчання у свій портфелик.

 

7. Зустріч з курчам

 - Дітки зустрічайте ще одного гостя. Що у подарунок вам принесло курчатко? ( квітку) Курчатко хоче дізнатися, хто з вас вміє рахувати, тому що воно дуже любить математику.

І весела й солов´їна

Математика – країна.

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати.

Раз, два, три, чотири, пять –

Вміють дітки рахувать?

- Я читатиму вам веселі задачки, а хто з вас  знає відповідь – підіймайте руку. ( кожна загадка супроводжується малюнком)

Ось листок і ще листок

Заховався між квіток.

Ну й просте ж завдання, діти,

Ці листочки полічити. (1+1)

 

На лужку серед лози,

Заховались дві кози.

А отут стоять ще дві

У густій, рясній траві.

Підрахуємо гуртом,

Скільки всіх тих кіз разом. (2+2)

 

            Горобець і три синиці

Он летять до годівниці.

Скільки птахів, підкажіть,

Будуть вдячні за обід. (1+3)

 

Пять яблунь у саду ростуть,

Чотири з них уже цвітуть.

А скільки ще не розцвіли?

Ну, як би ви відповіли? (5-4)

Вчитель:

- До школи добре ви підготувались.

Бачу, що усі старались.

 

8. Зустріч з батьками

- До нас на свято завітали також і ті, хто для вас є найріднішими, найближчими.

Як ви думаєте, хто це?

- Так це ваші батьки. Тож давайте запросимо їх до нашого класу. (заходять батьки. Вручають дітям торт)

Наші гості вас вітають

І подарунок вам вручають.

- Але перед тим як скуштувати цей смачний подарунок  дітки повинні мені і батькам  дещо пообіцяти.

До того, як прокинеться в школі дзвінок,

Завжди приходити в клас на урок.

Обіцяєте?

 

Під час уроку дружно

І активно працювати,

Учити все, що потрібно вам знати.

Обіцяєте?

 

Речі удома не забувати,

Друзями добрими, вірними стати.

Обіцяєте?

 

А лінь, неохайність, підказки, брехню

Не пустите в клас ні за яку ціну.

Обіцяєте?

 

Вчитель: Тепер ви першокласники. Щодня приходитимете до школи Вона для вас стане рідною.

Школа. Як мама, пригортає до себе своїх дітей, дає їм тепло, радість, щастя і знання, без яких не можна жити.

Я бажаю вам бути добрими, працелюбними, щасливими. А щаслива людина тоді, коли вона досягла певних успіхів. Я буду щасливою щоранку бачачи ваші щасливі оченята і привітну усмішку.

Найсвітліша дорога в світі

Це дорога до знань, до школи.

Пам'ятайте це, любі діти,

Не забудьте про це ніколи!

 

 

Категорія: Конспекти уроків 1 клас | Додав: Вікторівна | Теги: перший урок «День народження класу»
Переглядів: 1891 | Завантажень: 67 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0