Урок 1
Тема. Ознайомлення з підручником. Предмет. Фігура. Лічба предметів
Мета: ознайомити учнів з підручником «Математика»; з’ясувати, чи вміють діти лічити числа й називати їх; дати уявлення про предмети, геометричні фігури; прищеплювати зацікавленість вивченням математики.
Хід уроку
- Організація роботи на уроці
Пролунав уже дзвінок -
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у 1-А класі
Діти - просто молодці.
II. Актуалізація знань учнів
1. Ознайомлення учнів з підручником та бесіда про мету вивчення цього предмету
— Перед вами, діти, книга «Математика». Це підручник, який навчить вас рахувати, розв’язувати різні задачі, приклади. Без математики не може обійтись жодна людина. Математика потрібна нам всюди: в побуті, вдома, на роботі. Як ви думаєте, чи нам потрібно порахувати в магазині, вдома? Наведіть приклади.
Щоб водити кораблі, у космос літати,
Треба добре в школі математику вивчати.
III. Вивчення нового матеріалу. Слайд 3-4
1. Ознайомлення з поняттям предмет і фігура
— За допомогою чисел людина може порахувати всі предмети. А що ви можете назвати предметами? (Відповіді дітей.)
— Перед вами — іграшки (на столі стоять різні іграшки), фрукти, овочі, посуд. Це все можна назвати предметами. Спробуйте назвати предмети, які ви бачите в нашому класі.
— А є ще фігури. Хто упізнав якусь з цих фігур? (Відповіді дітей.)
Як ми назвемо квадрат, трикутник, круг, чотирикутник та інші?
— Правильно, це фігури.
2. Лічба предметів. Слайд 5-8
3. Робота з підручником
4. Фізкультхвилинка
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
- Підготовка руки до письма (слайд 9)
Завдання: Зафарбувати квадрати жовтим кольором.
2. Робота в зошиті
V. Підсумки уроку
|