Тема. Побудова зв’язного висловлювання за поданим початком і малюнком. Складання казки «День народження»
Мета: вчити учнів складати розповідь за поданим початком та малюнком, розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух. Виховувати культуру поведінки в гостях.
Обладнання: предметні малюнки або презентація до теми уроку.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Мотивація навчальної діяльності.
А) Гра «Що зайве» (Слайд 2-5)
- Дітки, які предмети зайві? Чому?
Б) Проблемне запитання.
- Скажіть, про що ми сьогодні будемо говорити на уроці, як пов’язані між собою солодощі, іграшки, подарунки, свічки, квіти? ( Сьогодні говоритимем про День народження)
3. Повідомлення теми і мети уроку
- Правильно, сьогодні ми будемо складати розповідь за поданим початком та малюнком про День народження.
4. Підготовча робота до складання казки.
А) Бесіда « Мій День народження»
- Коли ви святкуєте свої іменини.
- Чи приходять до вас гості?
- Що вони вам приносять?
- Чим ви їх пригощаєте?
- А як потрібно поводитись у гостях?
Б) Відгадування загадки
- У кого буде День народження у нашій розповіді ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.
Він із казки, він із пісні,
В нього зуби, як залізні.
Капустину він гризе.
Зветься звір на букву «З». (Заєць)
В) Гра « Гості зайчика» ( Слайд 6)
- Зайчик може до себе на день народження запросити гостей. Оплесками виберіть, хто це.
Г) Бесіда « Підготовка до свята» (Слайд 7)
- Давайте подумаємо, як зайчик готувався до свята.
5. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
6. Складання казки
А) Розгляд малюнка. (Слайд 8)
- Розгляньте малюнок. Кого на ньому ви бачите?
- Що несе Білочка? Їжачок? Ведмедик?
- Як зустрічає Зайчик своїх гостей?
Б) Слухання початку казки.
Жив собі, був собі Зайчик. Маленький, сіренький, ще й бігав швиденько. У лісі зі всіма звірями жив у злагоді.
Якось вирішив буханчик запросити до себе в гості своїх друзів. Адже причина важлива. В нього - День народження!..
В) Колективне складання казки.
Г) Розігрування сцени « За столом»
( вчитель одягає дітям маски білочки, ведмедя, зайчика та їжачка)
- Розіграйте, будь ласка, про що можуть говорити за столом звірята.
7. Підсумок уроку.
|