Тема. Позначення звуків буквами. Звук [а], буква а. Виділення звука [а] зі складів, слів. Називання слів із цим звуком. Моделювання слів. Повторення правил, які необхідно знати при письмі. Письмо елементів малої та великої літери Аа. СМС: «Про тварин. Антилопа»
Мета: ознайомити учнів із буквою а, її назвою та звуковим значенням, закріплювати вміння виконувати звуко-складовий аналіз слів, виділяти звук [а] у словах і складах, вчити писати елементи і велику та малу літеру А; розвивати зв’язне мовлення, дрібні м’язи руки, фонематичний слух; виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у 1-А класі
Діти просто молодці.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Ознайомлення із зошитом. Зачитування віршів про букви (с. 3).
– Згадаємо з вами і гасло зошита: “Дивись не забудь: Людиною будь!”
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Ознайомлення із звуком а. Перегляд відео презентації « Звук а, позначення його буквами А, а. Нова школа »
2. Розвиток мовлення. Вивчення вірша.
Цю букву знають всі на світі,
Вона найперша в алфавіті,
Весела, гарна й голосна,
І найскромніша буква А!.
3. Ознайомлення з буквою. Перегляд відео презентації « Письмо великої і малої букви а. Віртуальна школа»
4. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
5. Підготовка руки до письмаю
А) штрихування букви
Б) СМС: «Про тварин. Антилопа»
В) домальовування антилопи.
6. Письмо малої літери а.
7. Робота за букварем.
а) Добір слів із літерою а на початку, в середині та в кінці слів.
б) Читання букви.
8. Відгадування загадок. Звуко-складовий аналіз відгадок до загадок.
Ось вона яка –
Розбійниця морська.
Усіх би проковтнула
Зажерлива … (акула).
Будинок дивний знаєш ти,
Людей чимало там завжди.
Та він на місці не стоїть,
А по дорозі все біжить. (Автобус)
10. ПЕРЕРВА
11. Робота за сюжетним малюнком.
Учні називають слова, які починаються звуком а.
12. Робота в зошиті. Написання великої букви (5-й, 6-й рядки, 7-й).
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА УРОЦІ
1. Моделювання речень.
Складання речень, у яких деякі слова починаються з букви а.
2. Гра “Злови звук у слові”.
Учитель називає слова зі звуком [а] та без них. Діти оплесками ловлять слова із цим звуком.
3. Мовна розминка “Щоб ротик був слухняний”.
Стали букви у рядок
І побігли в дитсадок.
Хто у них за ватажка?
Ну звичайно, буква А.
4. Графічна гра “Перевір, чи правильно пишеш”, “Домальовування вишеньки і жолудя”.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
– Із якою літерою ви ознайомилися на уроці?
- Який звук вона позначає?
– Назвіть кілька слів із літерою а.
|